Cieśle 47 | 56-400 Oleśnica + 48 71 315 0000 | +48 601 474 015

Stolica Dolnego Śląska, nazywana polską Wenecją, zaprasza przez cały rok do wielu przytulnych, klimatycznych kawiarni, tętniących życiem pubów oraz klubów muzycznych.

Wrocław, który znajduje się zaledwie 30 kilometrów od Hotelu Amber Business & Spa, inspiruje do całodziennych wędrówek i zwiedzania. W najstarszej, zabytkowej dzielnicy miasta – Ostrowie Tumskim, można zobaczyć między innymi pochodzącą z przełomu XIII – XIV wieku Archikatedrę czy jedną z najstarszych istniejących budowli kościelnych we Wrocławiu – gotycki Kościół Św. Marcina. Nie lada atrakcją jest również Most Tumski, który od paru lat nazywany jest mostem zakochanych. To na nim pary zatrzaskują kłódki ze swoimi inicjałami, a na znak wiecznej miłości wyrzucają kluczyki do Odry.

Do najpiękniejszych zabytków Wrocławia należą także: gmach Uniwersytetu Wrocławskiego z barokową Aulą Leopoldina, Rynek z Ratuszem, Plac Solny z otwartymi przez cały rok kwiaciarniami oraz Panorama Racławicka. Na Gości czeka również modernistyczna Hala Stulecia, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dla osób kochających spacery polecamy zieloną wizytówkę miasta, czyli wrocławskie parki, a także Ogród Japoński, prawie dwustuletni Ogród Botaniczny oraz Pergolę.

Niezwykła historia Wrocławia, stale wzbogacana przez prestiżowe wydarzenia naukowe i kulturalne, w połączeniu z gościnnością i otwartością tego miasta sprawia, że Wrocław na długo zapisze się w Państwa pamięci, niezależnie od tego czy spędzą tu Państwo kilka godzin, czy też parę dni.

Więcej informacji o Wrocławiu na www.wroclaw.pl

Jedno z najstarszych i najbardziej interesujących miast Dolnego Śląska. Założone na przełomie XI – XII wieku, strzegło legendarnego BURSZTYNOWEGO SZLAKU – szlaku handlowego, biegnącego z południa Europy nad Bałtyk. W swojej historii, sięgającej głębokiego średniowiecza, Oleśnica z niewielkiej osady przekształciła się w ośrodek administracji książęcej, a w XIV w. została stolicą Księstwa oleśnickiego.

Zmienność układów politycznych ówczesnej Europy nie ominęła także Oleśnicy, która spod panowania polskiego przeszła pod zwierzchnictwo czeskie i niemieckie, by ponownie znaleźć się w granicach Polski.

Dziś ziemia oleśnicka stanowi niezwykle interesujący konglomerat trzech kultur i trzech narodów.
W dobie jednoczenia się Europy, Oleśnica urosła do rangi centrum łączącego wschód z zachodem, czemu dodatkowo sprzyja położenie na skrzyżowaniu głównych, międzynarodowych szlaków komunikacyjnych: drogi ekspresowej S8 oraz trasy kolejowej Warszawa – Wrocław – Praga – Drezno.

Głównymi atrakcjami turystycznymi tego regionu są m. in.:

 • Renesansowy Zamek Książąt Oleśnickich, z barokowym wystrojem wnętrz.
 • Gotycki Kościół Parafialny pw. św. Jana Ewangelisty zwany Zamkowym bądź bazyliką mniejszą. Kościół powstał w pierwszej połowie XIV w.
 • Oleśnicka Biblioteka Kościelna – jedna z trzech znanych śląskich bibliotek łańcuchowych i jedyna w Europie Środkowowschodniej.
 • Kaplica Grobowa – obok prezbiterium Kościoła Zamkowego w Oleśnicy jest jedynym w Europie barokowym mauzoleum Wirtembergów. Powstała w latach 1689-1700.
 • Ratusz (1825-1826) z kolumną Nike (1872)
 • Barokowy Kościół pw św. Trójcy (1738-1744)
 • Brama Wrocławska (XIV w.)

Zabudowa pochodząca z końca XIX i początków XX w. położona jest nad Ciesielską Wodą, przy głównej trasie drogi ekspresowej S8 Wrocław – Warszawa.

W miejscowości Cieśle znajdują się tereny dawnego zespołu pałacowego, między innymi barokowy kościół filialny NMP Tuchowskiej z lat 1716 – 1721 z pozostałościami parku i reliktami zabudowy folwarcznej oraz pomnik nagrobny Henryka Fabiana von Reichenbach.

Cieśle są jedną z miejscowości, przez które przebiega główna nitka szlaku bursztynowego – główna trasa handlowa z południa Europy, aż po Bałtyk.

Hotel Amber Business & Spa, położony w Cieślach, powstał w 2003 roku. Nazwa Hotelu nawiązuje bezpośrednio do historii tego miejsca – słowo „Amber”, pochodzące z języka angielskiego, w wolnym tłumaczeniu oznacza BURSZTYN.

Okolice Hotelu Amber to doskonałe miejsce dla wszystkich tych, dla których ruch na świeżym powietrzu oraz dobra kondycja fizyczna są bardzo istotne w codziennym życiu. W naszym regionie mamy do zaoferowania wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych:

 • Oleśnicki Aqua Park „ATOL” – największymi atrakcjami tego obiektu są: basen pływacki o długości 25 m i szerokości 12 m, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci oraz zjeżdżalnie. W skład kompleksu wchodzą także sauna, solarium i restauracja.
 • Hala Sportowa w Oleśnicy – ten uniwersalny sportowy obiekt wyposażony jest w trójdzielne, wielofunkcyjne boisko, przystosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną.
 • Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białobłoka w Stradomi Dolnej – wielki ogród leśny składający się z roślin wysokogórskich, kolekcji roślin wodnych i chronionych, szkółki drzew leśnych i obcego pochodzenia, kompleksu pięciu stawów, leśnej ścieżki edukacyjnej oraz automatycznej stacji meteorologicznej.
 • Zalew w Stradomii – przy głównej trasie S8, w sąsiedztwie arboretum leśnego, znajduje się zbiornik retencyjny, który pełni funkcję rekreacyjno – sportową. Zalew zajmuje powierzchnię 30 ha i położony jest w odległości 5 km od naszego Hotelu. Nad samym zalewem znajduje się wydzielone strzeżone kąpielisko. Występują tu również dobre warunki dla amatorów żeglowania.
 • Ścieżki i trasy rowerowe – Trasa Pałacowa (38 kilometrów), Trasa Parkowa (42 kilometry), Trasa Podworska (31 kilometrów) i inne. Trasy zostały zaplanowane tak, by objąć jak największą liczbę zabytków, parków, atrakcji przyrodniczych i innych ciekawych miejsc.
 • Park Linowy na wrocławskiej Wyspie Opatowickiej – to kompleks nadrzewnych atrakcji, zawieszonych na stalowych linach. W parku znajduje się pięć tras, a ich łączna długość to ok. 1 km. Na drzewach, na wysokości od 2 do 17 metrów, zamocowano blisko 100 różnych przejść, będących swoistym torem przeszkód.
 • Stadion Wrocławski EURO 2012
 • Wrocławski Aquapark
WordPress Video Lightbox