The Amber Business & SPA Conference Center, Oleśnica
Hotelowe spa - pełnia relaksu dla ciała i ducha
Przyjazd
Wyjazd

Hotelowe spa - pełnia relaksu dla ciała i ducha

25 listopada 2022

Sauna i jacuzzi bądź inne atrakcje, w których można skorzystać w hotelowej strefie SPA, są przyjemnym dodatkiem zarówno do pobytu prywatnego, jak i służbowego. Wybierając się do obiektu na rodzinny wypad lub romantyczny weekend, warto skorzystać ze strefy relaksu. Pomoże nie tylko w pełni odprężyć się, ale też wpłynie pozytywnie na zdrowie. Coraz większą popularnością cieszą się organizowane w hotelach wieczory panieńskie i kawalerskie, podczas których można spędzić miłe chwile, popijając szampana w wannie z hydromasażem.

Jakie atrakcje oferują hotelowe SPA?

Coraz częściej w nowoczesnych hotelach znajdują się strefy SPA, z których można skorzystać w cenie pobytu w obiekcie. Znajdują się w nich najczęściej sauna i jacuzzi, które nie tylko pomagają się zrelaksować, ale wywierają też pozytywny wpływa na zdrowie człowieka. Wanna z hydromasażem, czyli tzw. jacuzzi polecane są osobom cierpiącym na nerwobóle. Nie tylko redukuje bóle stawowe, poprawia cyrkulację chłonki, ale też ujędrnia skórę. SPA jest również miejscem, w którym można zorganizować klasyczny masaż, bądź relaksacyjną sesję, np. z kamieniami lub olejkami.

Jaki jest wpływ sauny fińskiej na zdrowie?

Sauna fińska to odmiana sauny suchej, w której zazwyczaj panuje temperatura pomiędzy 80°C, a 110°C. Wykazuje ona pozytywne działanie na organizm, m.in. przez jego detoksykację. Pomaga również w odstresowaniu i poprawia samopoczucie człowieka. Wysoka temperatura panująca w saunie wpływa na obniżenie ciśnienia krwi, a także odpręża mięśnie. Korzystanie z niej polecane jest szczególnie w sezonie jesiennym i zimowym, ze względu na możliwość podniesienia odporności. Za najlepsze sauny fińskie uważane są te opalane drewnem.

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij